Escape Rooms in Warszawa, mazowieckie
There are 26 escape rooms near Warszawa, mazowieckie.
Cryptex
Wilcza 25, lok. 1A
2-4 players, 60 minutes, Cryptex
Opis: Plotki głoszą, że w krypcie na Starych Powązkach został pochowany wampir. Nie wierzysz w te brednie. W wyniku zakładu odnajdujesz tę kryptę i wchodzisz do niej chcąc to udowodnić. Gdy drzwi się za Tobą zamykają okazuje się, że plotka była jednak prawdziwa. Czy zdołasz uciec zanim wampir zorientuje się, że jego leże zostało odkryte?
Wilcza 25, lok. 1A
2-4 players, 60 minutes, Cryptex
Opis: Pewien artysta potrafił zmieniać rzeczywistość przy pomocy swojej sztuki. Historie z obrazów stawały się prawdą, a rzeźby ożywały. Pewnego dnia zaginął. Wchodząc do pokoju próbujesz dowiedzieć się co się z nim stało, lecz drzwi za Tobą się zamykają. Jedynym wyjściem jest rozwikłanie tajemnicy i tym samym wydostanie się z pokoju.
Wilcza 25, lok. 1A
2-4 players, 60 minutes, Cryptex
Opis: Przez wieki mieszkańcy małej wioski byli porywani przez ogra. Stawali się jego posiłkiem. Pomimo bardzo silnej woli przetrwania byli zbyt słabi by zaatakować i uciec. Do tej pory nikomu się to jeszcze nie udało. Tym razem ogr złapał Ciebie. Czy uda Ci się uciec używając wskazówek pozostawionych przez poprzednie pokolenia, czy staniesz się jego potrawką?
Dom Zagadek
Przyrynek 28 00-219 Warszawa
2-6 players, 60 minutes, Dom Zagadek
Opis: Szalony naukowiec zabrał Cię w podróż w przyszłość. Niestety wehikuł czasu uległ awarii. Twoim zadaniem jest powrót do teraźniejszości, bo chyba nie chcesz tam zostać na zawsze? Masz na to 60 minut. Poziom trudności: 8/10
Przyrynek 28 00-219 Warszawa
2-6 players, 60 minutes, Dom Zagadek
Opis: Znalazłeś się w starożytnej Piramidzie, która emanuje nieznaną do tej pory energią. Co kryje grobowiec? Czy uda Ci się rozwikłać symbolikę starożytnego Egiptu? Zmierz się z tajemniczą piramidą. Masz na to 60 minut. Poziom trudności: 7/10 Ucieczki bez podpowiedzi: 5%
Przyrynek 28 00-219 Warszawa
2-6 players, 60 minutes, Dom Zagadek
Opis: Tym razem nie dowiesz się o pokoju niczego, jego scenariusz jest owiany tajemnicą, jak na dom zagadek przystało. Jest to najtrudniejszy pokój w całym domu zagadek. Poziom trudności: 10/10
ESC room
al. Wojska Polskiego 42
2-5 players, 60 minutes, ESC room
Opis: Czy powrót na miejsce zbrodni to na pewno dobry pomysł?
al. Wojska Polskiego 42
2-5 players, 60 minutes, ESC room
Opis: Zdobądź starożytny skarb Majów i ucieknij, jeśli potrafisz…
Escape Room
ul. Podwale 9/85
2-6 players, 60 minutes, Escape Room
Opis: Minęło ponad 100 lat od słynnego włamania do banku Wilhelm Landau. Grupa włamywaczy wyniosła ze skarbca kosztowności i złoto warte 10 milionów marek. Waszym zadaniem jest powtórzyć ich sukces, jednak pamiętajcie, że technika zabezpieczeń poszła naprzód. Tym razem musicie się włamać do najpilniej strzeżonego i najnowocześniejszego skarbca w Europie w Escape Room Bank. Brzmi jak mission impossible? Spokojnie, przekupiony strażnik, który niedawno zaginął w tajemniczych okolicznościach, zdążył zostawić Wam parę wskazówek…
ul. Podwale 9/85
2-4 players, 60 minutes, Escape Room
Opis: Z tego pokoju naprawdę będziecie chcieli jak najszybciej się wydostać! Po wielu latach odsiadki w końcu nadarzyła się okazja do ucieczki. Macie tylko jedną szansę, aby wyrwać się z niewoli. Będziecie potrzebować umiejętności McGyvera, wielkiej wyobraźni oraz duuuuużo szczęścia. W końcu nie wszystkim udaje się uciec. Jak wiecie więzienie nie należy do miejsc przyjemnych, jest brudne i wilgotne dlatego zalecamy odpowiedni ubiór.
ul. Podwale 9/85
2-5 players, 60 minutes, Escape Room
Opis: Wracając do domu przez Stare Miasto, czujesz jak coś twardego uderza cię w głowę. Powoli tracisz przytomność osuwając się na kolana.. Z bólem głowy budzisz się w ponurym zamkniętym pokoju. Rozglądając się dookoła do Twojej świadomości dociera, że zostałeś porwany i uwięziony. Czy uda Ci się wydostać? A może zostaniesz kolejną zaginioną ofiarą, o której będą rozpisywały się gazety? Chcesz się dowiedzieć jak dalej potoczy się historia za zamkniętymi drzwiami Pokoju Zbrodni ? Część Ci powiemy, ale zakończenie historii przeżyjesz sam. Stań się aktorem i jednocześnie reżyserem własnego scenariusza.
ul. Podwale 9/85
2-5 players, 60 minutes, Escape Room
Opis: Wybieracie się w podróż do egzotycznej Afryki. Wasz samolot jednak niespodziewanie doznaje awarii i musi lądować pośrodku pustynnej dziczy. Sprzęt zupełnie nie nadaje się do użytku i postanawiacie wyruszyć przed siebie w poszukiwaniu pomocy. Po długiej wędrówce docieracie do małej oazy, pośród której znajdujecie prymitywną, drewnianą chatkę. Z nadzieją na ratunek szybko wbiegacie do środka, jednak zaraz za wami drzwi zatrzaskują się z hukiem.. Utknęliście w kryjówce starego pustelnika, który jak widać nie przepada za nieproszonymi gośćmi. Gospodarza na szczęście nie ma w domu, jednakże z zapisków udaje ci się odczytać, że chata jest przeklęta. Każdy kto pozostanie w niej przez 60 minut będzie zmuszony pozostać w niej na zawsze.. Stary pustelnik od dawna nie miał kontaktu z cywilizacją, a zbierane przez niego latami skarby i przedmioty zostały dawno zapomniane przez współczesny świat. Podejmij wyzwanie, odczytaj zaszyfrowane znaki i zmierz się z zagadkami. Postaraj się wydostać zanim czas minie i będziesz zmuszony podzielić los starego pustelnika.
ul. Podwale 9/85
2-6 players, 60 minutes, Escape Room
Opis: Zwiedzając przedwojenną kamienicę w Warszawie trafiacie na niedomknięte drzwi. Znajduje się na nich zakaz wejścia, w obliczu ogromu książek i tajemniczego biurka ciekawość zwycięża. Nagle drzwi się zatrzaskują. Aby się wydostać musicie, stawić czoła zagadkom przygotowanym przez znanego varsavianiste. Jest to klimatyczny gabinet pełen zagadek i historii, który przeniesie was do przedwojennej Warszawy. Ten pokój zagadek świetnie nadaje się dla grupy znajomych jak i rodzin z dziećmi.
ul. Podwale 9/85
2-5 players, 60 minutes, Escape Room
Opis: (otwarcie wkrótce) Z dawien dawna na całym świecie ludzie korzystali z czarów. Zaklinali żywioły – wodę, ogień, wiatr – aby zapanować nad groźną przyrodą. Sporządzali tajemnicze mikstury na nękające ich choroby. Z gwiazd, zwierciadeł starali się odczytać przyszłość. Nie wszyscy jednak wykorzystując magię mieli dobre zamiary… Dawno, dawno temu w ogromnym zamku mieszkał zły czarnoksiężnik, który znał wszystkie najstraszniejsze zaklęcia z całego świata. Wykorzystywał swą moc zawsze kiedy coś nie działo się po jego myśli. Na każdego, kto mu się sprzeciwił rzucał czar. Pewnego dnia pożar zniszczył cały zamek. Jedynym pomieszczeniem, które ocalało była mroczna, ponura krypta, w której czarnoksiężnik odprawiał swe czary i magie, a i jak legenda głosi w której został pochowany. Po wielu latach od tamtych wydarzeń jesteście grupą poszukiwaczy przygód zwiedzających ruiny zamku. W pewnym momencie dostrzegacie zakurzone, ciemne drzwi. Odchylacie je lekko i jakaś tajemna siła wciąga Was do środka. Zakuci w łańcuchy zdajecie sobie sprawę, że jesteście zdani tylko na siebie. Żeby się wydostać musicie rozwikłać tajemnicze zaklęcia, którymi posługiwał się czarnoksiężnik. Macie na to 60 minut.. Po tym czasie wrota krypty zatrzasną się na zawsze…..
Great Escape
ul. Skuterowa 1, 03-114 Warszawa
3-6 players, 60 minutes, Great Escape
Opis: Jesteś członkiem ekspedycji ratunkowej wysłanej w przestrzeń kosmiczną na statek Discovery. Ostatnie komunikaty załogi Discovery wysłanego na misję 2 lata temu jednoznacznie wskazują, że statek zaatakowała inteligentna forma życia pozaziemskiego. Prawie 2 miesiące temu radar Suzaku zlokalizowany na południu Japonii przechwycił zakodowaną wiadomość wysłaną z Discovery do najbardziej odległej od ziemi galaktyki z8 GND 5296, która zawiera informację, iż nowi właściciele Discovery zmierzają w kierunku ziemi w jednym celu. Chcą doprowadzić do zagłady ludzkości i przejąć naszą planetę…. Ze względu na niezwykłą inteligencję i siłę kosmitów, Ty i Twoi współtowarzysze nie macie szans w bezpośrednim starciu. Opracowany został misterny plan ratowania Ziemi i całej ludzkości. Ekspedycja ratunkowa, której jesteś członkiem, zmierza właśnie na Discovery. Jesteście wyposażeni w specjalistyczny sprzęt, w tym kamizelki, które są najnowszym osiągnięciem technologii. Dzięki właściwościom takim jak eliminowanie ciepła wytwarzanego przez organizm oraz wszelkich innych produktów procesów fizjologicznych, dla istot pozaziemskich, niewyposażonych w zmysł wzroku, stajecie się praktycznie niewidoczni. Pod żadnym pozorem nie możesz zdjąć kamizelki! Kosmici czyhają na Twoje życie, a Ty masz przecież ocalić ludzkość! Celem Waszej misji jest zebranie nośników danych i następnie odpowiednie zaprogramowanie statku z ich użyciem, które spowoduje, że bezpiecznie go opuścicie, jednocześnie wysyłając go do galaktyki z8 GND 5296, gdzie nastąpi auto-detonacja statku i całej wrogiej wobec ludzkości cywilizacji pozaziemskiej. Więcej dowiesz się rozpoczynając misję……
ul. Skuterowa 1, 03-114 Warszawa
2-4 players, 60 minutes, Great Escape
Opis: Zostajesz zamknięty w laboratorium, w którym przez ostatnich kilka lat trwały prace nad eliksirem nieśmiertelności. Naukowcy, którzy chcieli go stworzyć byli gotowi na wszystko, łącznie z eksperymentami na ludziach. W efekcie tych eksperymentów doszło do wybuchu, a substancje, które osadziły się w laboratorium sprawiają, że każda zamknięta tam osoba starzeje się kilkadziesiąt razy szybciej….. 1 minuta to 1 rok Twojego życia. Aby się wydostać musisz znaleźć rozwiązanie i eliksir nieśmiertelności, cofnie on proces starzenia do dowolnie wybranego przez Ciebie wieku i pozwoli żyć w nieskończoność. Jeżeli się nie powiedzie, Twoja młodość nie powróci już nigdy… Więcej dowiesz się podejmując wyzwanie poszukiwania nieśmiertelności….
HouseEscape.pl
02-232 Warszawa Łopuszańska 53
3-5 players, 60 minutes, HouseEscape.pl
Opis: W tym pokoju współpraca jest kluczem. Stajecie się ofiarami Pana Układanki. Budzicie się w ciemnym pomieszczeniu i nagle wszystko przestaje być oczywiste. Szybko zrozumiecie, że musicie ze sobą współpracować i jesteście od siebie uzależnieni. Jednak teraz trzeba zdecydować komu ufasz a komu nie…. Musisz przestrzegać zasad Pana Układanki inaczej będzie kara… On przewidział wszystkie Wasze ruchy, nic nie jest przypadkowe. Już po pierwszej minucie zorientujesz się, że to nie jest zwykły Escape Room lecz coś więcej…. Zobaczysz swoich znajomych, jakich wcześniej nie znałeś….kto jest zdrajcą? Kto mówi prawdę? Komu zaufać? Może ratować tylko siebie? Zagramy w Grę…?
02-232 Warszawa Łopuszańska 53
2-5 players, 60 minutes, HouseEscape.pl
Opis: Znajdujesz się w Pokoju, w którym prawie nic nie ma… Jednak to tylko pozory. Z minuty na minutę zaczniesz poznawać pewną historię, która przeniesie Cię w inny Świat, Świat Magii… Wskazówki są na wyciągnięcie ręki…choć z drugiej strony ich nie ma…..Jak to możliwe i gdzie to wszystko prowadzi ?
LetMeOut
Warszawa ul. Wojciecha Górskiego 3/17
2-4 players, 45 minutes, LetMeOut
Opis: Chcesz kreatywnie spędzić czas z przyjaciółmi. Organizujesz urodziny, planujesz niezapomniany wieczór panieński lub kawalerski. Znudziły Ci się szablonowe imprezy integracyjne. Pokój zagadek czeka...
Warszawa ul. Wojciecha Górskiego 3/17
2-4 players, 45 minutes, LetMeOut
Opis: Chcesz kreatywnie spędzić czas z przyjaciółmi. Organizujesz urodziny, planujesz niezapomniany wieczór panieński lub kawalerski. Znudziły Ci się szablonowe imprezy integracyjne. Pokój zagadek czeka...
New World 22
POLITECHNIKA, u. Śniadeckich 1/15, wejście przez bramę 00-655 Warszawa
2-5 players, 60 minutes, New World 22
Opis: Każdy z nas na pewno pamięta z ten wszechogarniający strach i dreszcze emocji, gdy penetrowaliśmy stare piwnice i opuszczone budynki. Poczucie przygody, wejście w nieznany, przerażający świat. Mnóstwo dziwnych przedmiotów pobudzających wyobraźnię i budujących niezwykła historię. Lęk z dawnych lat może powrócić, gdy drzwi się zatrzasną i usłyszycie zimny szczęk przekręcanego zamka…
POLITECHNIKA, u. Śniadeckich 1/15, wejście przez bramę 00-655 Warszawa
2-5 players, 60 minutes, New World 22
Opis: Każdy z nas ma w sobie coś z naukowca, ale nie każdy jest szalony… Zagadki w tym pokoju takie jednak są! Tutaj można sprawdzić swoją kreatywność, spostrzegawczość, intuicję i ostrość umysłu. Nowoczesne technologie dają wiele możliwości na stworzenie niezwykłych zagadek – gra świateł, ukryte dźwięki czy nieznane wzory mogą okazać się kluczem do rozwiązania…
POLITECHNIKA, u. Śniadeckich 1/15, wejście przez bramę 00-655 Warszawa
2-5 players, 60 minutes, New World 22
Opis: Podczas wyprawy etnograficznej, z dala od cywilizacji, gdzieś daleko w dżungli, wpadliście w śmiertelną pułapkę. Jesteście zamknięci w starożytnym grobowcu, który eksplorowaliście. Okazuje się, że nie Wy pierwsi tu trafiliście, ale być może jako pierwsi wydostaniecie się na zewnątrz. Musicie użyć całej swojej wiedzy i sprytu, odwołać się do pierwotnych instynktów, zasad i logiki, aby odnaleźć drogę do wolności…
Nowy Świat 22/4 Street
2-4 players, 60 minutes, New World 22
Opis: For many years people weren’t even certain this place existed. A center for orphans meant to replace their real home turned out to be a hotbed of evil. The children disappeared. Perhaps they left some clues. Search for all of the possible clues and make every effort to find out who was the real hero of their daring escape! YOUR MISSION: Come inside and find out what really happened in the orphanage, how the children managed to escape. Will you be able to decode their secret hints and – by following their track, escape from this ghastly place? The children’s whispers have started – you only have 60 minutes! (Minimum – 2 people. Maximum – 4 people.)
Nowy Świat 22/4 Street
1-6 players, 60 minutes, New World 22
Opis: This crime was discussed by all the citizens of Warsaw and even today the memory of what happened has not faded… but let’s start from the beginning. Long ago in Warsaw, at 22 Nowy Świat Street there was a bar „U Alojzego”. It was the best place to hang out in the city. The bar was managed by the well-known and respected Schmuck family. Until that ill-fated morning when a random pedestrian found the bar door broken… this led to a discovery that shocked the whole city and remains an unsolved mystery to this day. YOUR MISSION: You are the last hope! Come to New World 22 and take on the role of a detective, tasked with solving a secret from decades ago. Will you be able to unveil the dark secret that shocked Warsaw? There is a lot of circumstantial evidence and time flies… you have 60 minutes to solve the puzzle. (Minimum – 1 person. Maximum – 6 people.)
Warsaw Escape
ul. Walecznych 57/ 52, Warszawa
2-4 players, 60 minutes, Warsaw Escape
Opis: Mistrz alchemii Michał Sędziwój, u kresu swojego życia prosi Was o odnalezienie Panaceum. Jako młodzi adepci, zgłębiający tajniki alchemicznej wiedzy, wyruszacie w daleką podróż na Wschód. Wyczerpani wędrówką znajdujecie schronienie w izbie, której półmrok rozprasza wątły blask świec. Nie macie pojęcia, że odziany w ponure szaty Gospodarz to skryty wróg Waszego Mistrza, który w akcie zemsty postanawia przeprowadzić na Was tajemnicze eksperymenty…Macie zaledwie 60 minut, aby uwolnić się przed powrotem Szalonego Alchemika!
Loading